Герои в синьо: двама полицаи рискуваха живота си, за да спасят хора от пламъците

На 13 октомври двама полицейски служители от Пето районно управление при ОДМВР – Варна първи се отзовали на сигнал за пожар, възникнал в дом за хора в нетрудоспособна възраст, находящ се в местността „Св. Никола“ край комплекс „Златни пясъци.

След получаване на сигнала, служителите – младши инспектор Преслав Венциславов Минчев – командир на отделение и младши инспектор Норман Тихомиров Недков – старши полицай /ВПА/ в група „Охранителна полиция“ към Пето РУ „Златни пясъци“ при ОДМВР – Варна, незабавно се отправили към мястото на инцидента и без да се колебаят, влезли в задимената и горяща вила.

Преди да пристигнат пожарните екипи, с риск за здравето и живота си, те успели да изведат на безопасно място двама от настанените трудноподвижни хора. Благодарение на професионалната им реакция и проявена смелост е предотвратена тежка трагедия.

На място се отзовали и екипите на РДПБЗН и ЦСМП, които оказали последваща помощ на пострадалите. Ръководството на ОДМВР – Варна високо оценява проявения професионализъм, доблест и себеотдаденост при изпълнение на служебния дълг и ще предложи двамата полицаи за награждаване.

 


viber

Total
0
Shares
Подобни статии