Станаха ясни най-добрите спортисти във Варна за месец август

Състезателят по кикбокс на СК „Вокил“ Виктор Ненков бе избран за спортист на Варна за месец август. Той триумфира със световната титла , в стил К1 – на шампионата на планетата до 19 г в Унгария в категория до 57 кг. Негов личен треньор е Петър Петров, а със спечелените един златен и два сребърни медала СК „Вокил“ бе определен за отбор на месеца.

№1 на варненското Спортно училище „Георги Бенковски“ е борецът в класическия стил – Динко Нейков. На световното първенство за кадети в Йордания той се класира на пето място в категория до 80 кг. Негов личен наставник Светлозар Стоянов.

В онлайн анкетата победител е лекоатлета на СК „Евър“ – Дилян Чернополски. Той завоюва сребърно отличие на Европейските ученически в Бърно на 100 м с препятствия, като постави и нов национален рекорд. В Чехия младата надежда на треньорите Цонка Господинова и Крум Крумов спечели и бронзов медал, в спринта на 60 м.