Студенти на Медицински университет – Варна завоюваха седем медала и записаха национален рекорд по време на Националния шампионат по лека атлетика за състезатели до 23 години, проведен на 30 и 31 май в София.
Вероник Жекова, студентка първи курс в специалност „Медицина“, се представи блестящо, като спечели общо пет медала. Тя завоюва златно отличие и постави национален рекорд в смесената щафета 4х400 метра. Към успеха си добави и четири сребърни медала в дисциплините 100 м и 400 м бягане с препятствия, 400 м и 200 м гладко бягане.
Отлично бе и представянето на Симеон Касълс, студент трети курс в специалност „Медицина“. Той спечели златен медал в дисциплината хвърляне на диск и сребърен медал в хвърлянето на чук. В дисциплината тласкане на гюле се класира на четвърто място.
С постиженията си двамата състезатели затвърдиха силното присъствие на Медицински университет – Варна в студентския спорт и леката атлетика.







