Двама шофьори с над 2 промила зад волана във Варненско

Двама водачи са задържани за шофиране след употреба на алкохол във Варненско, по информация на ОДМВР-Варна.

Вчера след полунощ, в района на с. Въглен, водач на лек автомобил е загубил контрол и е излязъл в крайпътна нива.

Отзовалите се на място полицаи извършили проверка с алкотест, която показала, че 51-годишният жител на с. Калиманци е седнал зад волана след употреба на алкохол с отчетени над 2 промила.

Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет. По случая е образувано досъдебно производство.

Другият случай е от неделя сутринта в Долни чифлик, където служители на Четвърто РУ спрели за проверка 52-годишен жител на с. Старо Оряхово.

Пробата с техническо средство отчела над 2 промила алкохол. Срещу мъжа е образувано бързо производство.

 


viber

Total
0
Shares
Подобни статии