Тенисистките на МУ – Варна станаха шампионки на Националната универсиада

При силна конкуренция тенисистките на Медицински университет – Варна завоюваха шампионската титла в отборния турнир по тенис на Националната универсиада в София.

Тенис мачовете се проведоха от 11 до 13 май на кортовете на Националния тенис център с участието на отбори от 9 университета при мъжете и 7 при жените.

Шампионският тим на МУ – Варна бе в състав Тина Манолова, Жасмина Киселкова, Карлота Холтхаус, Анна Славова и Надежда Костова.

Достойно се представи и мъжкият отбор на университета – Адриан Дернбах, Мариан Бак, Давид Брах, Леонард Бертерманн и Девин Байсан. В срещата за място на полуфиналите варненският тим отстъпи на Националната спортна академия с общ резултат 3:2.

Треньор на отбора е Любен Чобанов от Катедрата по физическо възпитание и спорт на МУ – Варна.

Ръководството на университета поздрави студентите за поредния спортен успех.


viber

Total
0
Shares
Подобни статии