Вече трети ден няма никаква следа от 29-годишния Димитър Димитров. Близките му го издирват и отправят апел за съдействие към всички хора в района на Девня и околностите.
Димитър страда от параноидна шизофрения, което прави ситуацията изключително притеснителна и изисква бърза реакция. Последно е забелязан в района на град Девня.
Хората с подобно състояние могат да се дезориентират, да се страхуват или да избягват контакт, особено ако не приемат медикаментите си. В такива случаи всяка минута е от значение.
Полицията вече участва в издирването, а към акцията се присъединяват и доброволци. До момента голяма част от района е обходена, но без резултат.
Възможно е Митко да се движи пеша, да се укрива или да търси усамотени места. Важно е да не се правят опити за задържането му насила.
Отправя се спешен апел за помощ към всички, които могат да съдействат – както с информация, така и с техника като дронове, високопроходими автомобили и оборудване за претърсване на труднодостъпни терени.
Всеки, който има информация или е забелязал човек със странно или объркано поведение в района, може да подаде сигнал на телефон 112 или на +359894614979.








