С благодарствен молебен, отслужен от Варненския и Великопреславски митрополит Йоан, започна тържеството по повод 20-годишнината от създаването на Факултета по дентална медицина към Медицински университет – Варна.
„На днешния ден преди 20 години бе обнародвано решение за разкриване на Стоматологичен факултет в МУ – Варна. Това е единственият дентален факултет, създаден у нас през последните 50 години“, подчерта деканът проф. д-р Стефан Пеев.
Днес във факултета работят 122 преподаватели, обединени в 7 катедри. Към него функционира първият в страната Учебен медико-дентален център, който осигурява мултидисциплинарен подход в обучението и лечението на пациенти.
Факултетът се отличава с внедряването на дигитални технологии в обучението и практиката, модерни симулационни зали и развита научна инфраструктура, включително уникални лаборатории за изследване на твърди тъкани и биоматериали.
По време на събитието бяха отправени поздравления от представители на академичната общност и институции. Специален акцент бе поставен върху приноса на личности, свързани със създаването и развитието на факултета.
В рамките на церемонията бяха връчени отличията „Maxima Meriti Causa“ за цялостен принос към факултета на изявени преподаватели и партньори.








