Шестима стажант-юристи встъпиха в Окръжен съд – Варна, като те са първите стажанти, приети в институцията през новата година.
Трима от тях са завършили специалност „Право“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“, а останалите трима – във Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“.
Юристите бяха посрещнати от председателя на Окръжен съд – Варна, съдия Цвета Павлова, и административния секретар Румен Вичев. В приветствието си към стажантите съдия Павлова подчерта значимостта на началото на професионалния им път: „Това е само началото на дългия път, който Ви очаква. Но най-хубавото е, че вече сте изминали един друг дълъг път – следването и Вашето дипломиране.“
Председателят на съда представи структурата и дейността на институцията, като акцентира върху широките възможности за професионална реализация, които предоставя юридическата професия.
В рамките на церемонията председателят на съда връчи на всеки стажант акта за встъпване и стажантската книжка. През следващите шест месеца юристите ще се запознаят с организацията и дейността на органите на съдебната власт, както и с работата на адвокатурата и нотариата.







