Нови падъл бордове за кану-каяк за студентите на МУ – Варна

Седем падъл борда са осигурени за развитие и популяризиране на гребните спортове сред студентите в Медицински университет – Варна. От миналата есен обучаващите имат възможност да тренират кану-каяк в базата на спортен клуб „Черно море Бриз кану-каяк“ в реални условия във Варненското езеро.

Ръководителят на катедра „Физическо възпитание и спорт“ в МУ – Варна доц. Виденова припомни, че всяка седмица се пуска анкета, с цел набиране на още кандидати за този вид спорт, а от университета има осигурен безплатен транспорт от учебното заведение до базата и обратно.

Треньор на студентите е Паисий Любенов, бивш състезател в националния отбор на България, с четири медала от световни първенства по кану-каяк, както и три златни и два сребърни медала от европейски първенства за мъже.

Инициативата за развитието на тези спортове е на проф. д-р Димитър Райков, ректор на Медицински университет – Варна. Разширяването на спортните възможности и насърчаването на активния начин на живот сред студентите е един от приоритетите в учебната институция.


viber

Total
0
Shares
Подобни статии