“Черно море” загуби в Пловдив в драма със седем гола

Черно море записа поражение при гостуването си на Локомотив Пловдив в мач от 2-рия кръг на Елитната група до 17 години. Възпитаниците на Тодор Каменов успяха първи да открият резултата в 14-ата минута. Далечен изстрел на Стефан Дюлгеров попадна във вратата на Локомотив за 0:1.

Домакините реагираха бързо и изравниха в 19-ата минута чрез Никола Ставрев. В 37-та минута Росен Кръстев с топовен шут разстреля стража на „моряците“ за 2:1. Секунди преди края на първото полувреме Махир Шерифов с прехвърлящ изстрел вкара за 3:1.

В 60-ата минута Данило Терасенко бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Тодор Гергишанов, който не сбъра за 4:1.

„Моряците“ се мобилизираха в следващите минути и успяха да реализират две попадения в рамките на 120 секунди – в 75-ата и 77-ата минута чрез Божидар Жечев и Виктор Иванов.

До края на срещата нови голове не паднаха, като Локомотив нацели веднъж напречната греда на гостите, а варненци имаха ситуация да изравнят, но пропуснаха.

В следващия кръг Черно море приема тима на Пловдив 2015. Мачът е на 25 август, неделя, от 10 часа на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Георги Панайотов, Петър Николов, Божидар Жечев, Мартин Пенчев, Емануил Няголов, Мариян Михайлов, Димитър Кичуков, Йордан Тодоров, Стефан Дюлгеров, Денислав Младенов, Боян Русинов (Димитър Георгиев, Светослав Мерсинков, Николай Миленков, Кристиян Кръстев, Теодор Костадинов, Виктор Иванов, Кирил Петров).