Приключи състезанието по тенис на маса за VIII-XII клас

16 училищни отбора – 11 при юношите и 5 при девойките, участваха в турнира по тенис на маса за VIII-XII клас, част от Ученическа купа Варна 2023 година. Състезанието се проведе в зала „Колезионе“, съобщиха от дирекция „Спорт“.

В индивидуалния турнир схемата при юношите беше за 32 състезатели, а при девойките схема за 16 участника. Класирането при момчетата е следното: първи е Димитър Стефанов от Професионалната гимназия по туризъм, следван от  Александър Кирилов от ВТГ „Г. С. Раковски“ и Симеон Иванов – МГ „Д-р Петър Берон“. В индивидуалната надпревара при момичетата първа е Ресена Памятних от Първа ЕГ, след нея е Ная Димитрова – ПГКМКС “Акад. Благовест Сендов“, и Мелина Николова – IV ЕГ „Ф. Ж. Кюри“.

В отборното класиране първи са участниците от МГ “Д-р Петър Берон“, следвани от тима на Професионалната гимназия по туризъм “Проф. Асен Златаров” и на Варненската търговска гимназия „Г. С. Раковски“. При отборното девойки победители са ПГКМКС “Акад. Благовест Сендов“, следвани от IV ЕГ „Ф. Ж. Кюри“ и ПГГСД “Николай Хайтов“.

Всички победители получиха предметни награди осигурени от дирекция „Спорт“ към Община Варна.