„Черно море“ записа поражение с 0:1 при мач с „Локо“ Пловдив

„Черно море“ записа поражение с 0:1 при гостуването си на „Локо“ Пд в мач от 14-ия кръг на efbet Лига, научи Moreto.net. Единственият гол в мача падна през първата част, а от 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Срещата ще се запомни и със спорните отсъждания на главния съдия Волен Чинков, който не отсъди чиста дузпа за “моряците” през първата част и още на няколко пъти ощети варненци в тази среща.

Преди началото на мача Георги Илиев получи награда под формата на футболна обувка за това, че днешният мач е под №455. Така Илиев стана футболистът с най-много срещи в българския елит.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута. Димитър Илиев овладя топката вляво и я прокара между краката на бранител на “моряците”. Последва шеметен диагонален удар, който не остави шанс на Митрович. В 28-ата минута варненци разиграха добре топката, която стигна до Мартин Минчев отляво. Младият талант успя да финтира бранител и му оставаше да намери навлизащия на скорост Родриго, но пасът му бе твърде лош. В даденото от рефера продължение Момчил Цветанов задържа Исмаил Иса в наказателното поле, но реферът Волен Чинков не отсъди дузпа за “моряците”, каквато всъщност имаше.

В 53-ата минута Димитър Илиев комбинира добре с Парвиз Умарбаев, който бе намерен на дъгата на наказателното поле. Таджикът стреля мощно с левия крак, но топката профуча край страничния стълб на Митрович. В 55-ата минута Дани Кики проби през средата на терена и комбинира с Исмаил Иса. Нападателят стреля след завъртане, изпреварвайки Динис Алмейда, но ударът му излетя много високо над напречната греда. В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Втори жълт картон получи Милош Петрович за груб фаул отзад.

Съставът на „Черно море“: Миодраг Митрович, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Виктор Попов (Лъчезар Йорданов), Васил Панайотов, Емил Янчев (70-Илиан Илиев), Мартин Минчев, Родриго Енрике, Дани Кики (77-Аристоте Ндонгала), Исмаил Иса.