„Черно море“ загря за „ЦСКА – София“ с победа над „Поморие“

Отборът на Черно море записа успех с 4:1 срещу Поморие в последната си контрола от зимната подготовка. Попаденията за “моряците” реализираха Аристотт Ндонгала, Георги Божилов, Жоржиньо и Петър Вуцов. За гостите точен бе Милен Танев.

Преди началото на двубоя бе официално представен отбора пред феновете за пролетния дял от шампионата.

В 11-ата минута Ради Василев се опита да прехвърли вратаря на Поморие, но топката срещна напречната греда. В 15-ата Георги Илиев изпълни технично пряксвободен удар, но стражът на гостите успя да избие топката под гредата. В 20-ата минута Аристот Ндонгала реализира за 1:0 след пас на Ради василев. В 29-ата минута Ради Василев засече с глава центриране отляво, но ударът му мина покрай гредата. В 36-ата минута отново той стреля опасно в страни от вратата. В 42-ата минута Теодор Стефанов от Поморие засече топката със странична ножица, но Иван Дюлгеров успя да спаси.

Милен Танев изравни резултата от пряк свободен удар в 65-ата минута. 81-вата минута Лъчезар Йорданов отправи удар от движение, но над вратата. В 84-ата минута Георги Божилов с удар по диагонала реализира за 2:1. В 86-ата минута Жоржиньо засече с глава центриране на Лъчезар Йорданов от корнер и реализира за 3:1. Само две минути по-късно Петър Вуцов вкара първия си гол за представителния тим на “моряците”, с който оформи и крайния резултат – 4:1.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Китанов), Пламен Димов (46-Миро Енчев), Виктор Генев (46-Стефан Станчев), Кононго (46-Виктор Попов), Цветомир Панов (83-Мартин Дичев), Патрик, Петър Витанов (60-Лъчезар Йорданов), Мартин Минчев (80-Петър Вуцов), Аристот Ндонгала (46-Мартин Костадинов), Георги Илиев (46-Жоржиньо), Радослав Василев (60-Георги Божилов). /ПФК Черно море