Уестбрук със 108-и трипъл-дабъл се настани на трето място във вечната класация

Гардът на Оклахома Сити Тъндър реализира 108-ия трипъл дабъл в кариерата си, благодарение на което се изкачи на трето място в историята на НБА по този показател.

„Гръмотевиците“ победиха Бруклин Нетс със 114:112, а Уестбрук се отличи с 21 точки, 15 борби и 17 асистенции в мача.

В класацията той изпревари Джейсън Кид (107), а пред него вече са само Меджик Джонсън (138) и Оскар Робъртсън (181).

В хода на мача Оклахома Сити губеше с 63:86 в средата на третата четвърт, но стигна до победата, след като спечели заключителната част с 39:19. Победата осигури Пол Джордж с тройка три секунди преди финалната сирена. Джордж стана най-резултатен в срещата с 47 точки и 15 борби.

В друг двубой от НБА Голдън Стейт Уориърс се наложи убедително над Кливланд Кавалиърс със 129:105. Това бе първа официална среща между двата отбора след финала на миналия сезон. След първата половина домакините от Кливланд водеха с 64:58, но изпуснаха преимуществото си. Най-резултатен за „воините“ стана Стев Къри с 42 точки, а Кевин Дюрант добави 25 т. и овладя 10 борби.