Демирева радва публиката, българките втори в отборното класиране

Мирела Демирева блестяща в Стара Загора,като записа очаквана победа на БП по лека атлетика. Тя спечели с  постижение от 1.95 метра. Заради публиката Демирва се пробва и на над метра, като  качи летвата на 2.03 м и направи хубави опити на тази височина, но не успя да се справи. Със сребърния медал в Стара Загора состана  украинката Лилия Клинская, а бронза заслужи Рюмейса Йокдем (Турция), като и двете преодоляха по 1.84 м.

България зае второто място в класирането по медали при жените на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора. Спечелени бяха общо 9 медала, от които 4 златни, 3 сребърни и два бронзови. Инна Ефтимова грабна злато на 100 и на 200 метра и изведе щафетата на 4 по 100 метра до третото място. Победител при жените е Румъния с 5 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала.

При мъжете България се нареди на шестото място с 1 златен, 2 сребърни е пет бронзови отличия. Златото е за Митко Ценов в бягането на 3000 метра стипълчейз. Първи са гърците.