Великолепна победа на ЛЪВОВЕТЕ на Европейското по Ръгби 15 в Черна гора ! Гордеем се с вас БЪЛГАРИ ЮНАЦИ ! / СНИМКИ /

На 14.05./събота/ в черногорският град Тиват започна Европейското първенство по Ръгби 15/мъже/. В първата среща се срещнаха отборите на Черна гора и Словакия. След оспорван двубой момчетата от Словакия успяха да се наложат с резултат 32 : 20.

Вчера от 15.00 на терена излязоха българските лъвове за да се изправят в своя първи мач за годината срещу Словакия в спор за първо място в групата. Водени от своя капитан Владислав Паризов българските ръгбисти бяха пределно надъхани да спечелят срещата и да зарадват своите привърженици/ тези които бяха на стадиона и тези които гледаха на живо пред лаптопи и компютри/.

Състав : 1. Т. Симеонов, 2. В. Паризов(19) /кап./, 3. Християн Георгиев, 4. В. Борисов(33), 5. Христо Георгиев, 6. Д. Първанов, 7. Ц. Цветков, 8. А. Тенев, 9. В. Илиев(25), 10. П. Николов(26), 11. С. Ценов(21), 12. С. Дамянов(23), 13. И. Петров(27), 14. С. Насвади, 15. Ф. Донов
Резерви : П. Ганев(17), А. Калинов(34), Д. Беча(20), П. Дебренлиев(35), К. Павлов(18), Е. Илиев(28), П. Трифонов(24)
Треньор: Георги Петков, Пом. Треньор: Димитър Димитров

Срещата започна с лек натиск на противниците от Словакия, които още в третата минута достигнаха до наказателен удар, но не успяха да открият резултата. При вторият си опит който получиха в 8 минута обаче, те реализираха и поведоха с 3 : 0 .  От тук до края на полувремето нашите момчета бяха пълновластни господари на терена. С много хъс, сила и умения Лъвовете наложиха своята воля и с есе/на капитана Вл. Паризов/ отбелязано след добре конструирана атака на нападателите и допълнителен удар изпълнен от Петър Николов в 10 минута поведохме със 7 : 3. Продължихме с по добре организирана игра и в атака, и в защита, като съумявахме да съхраняваме топката по дълга време от противника. След добре изпълнен наказателен удар от отлично представящия се в този мач П. Николов в 20 минута поведохме с 10 : 3. В края на полувремето противника се активизира, заигра малко по комбинативно и съумя да ни затрудни, но с по добра и стабилна защита,  не допуснахме да ни отбележат точки, въпреки получения жълт картон/10 мин. с човек по малко/. На свой ред в последната минута с шут /над 50 метра/ от наказателен удар, достоен за играчи на топ ниво в световното ръгби П.Николов /Пешицата/ направи резултата 13 : 3, при който съдията свири края на първата част.

Втората част започнахме с човек по малко, но това по никакъв начин не се отрази на играта на нашите момчета, напротив те бяха още по мобилизирани и в 47 минута успяха да увеличат преднината си на 16 : 3 с отлично изпълнен наказателен удар от Пешицата, а в 50 минута отново той сложи точка на интригата кой ще бъде играч на мача с великолепно  изпълнен и реализиран ждроп гол за 19 : 3. В 52 минута след добре организирана атака допуснахме словаците да ни отбележат есе за 19 : 8. В последните 5 минути се усети умора в момчетата и те допуснаха в 37 и 40 минути да ни отбележат две есета и един допълнителен, като ние успяхме да им отговорим само с един наказателен удар реализиран отново от П. Николов. Така края на мача дойде при резултат 22 : 20 за България.

С тази си победа лъвовете доказаха че имат сили да се преборят за първото място в групата, при победа в събота над домакините от Черна гора.

Атанас Зафиров председател на БФР : „Благодаря на всичките момчета, и на треньорите, че напълно безвъзмездно пренебрегнаха цяла седмица от своите лични ангажименти, за да играят и постигнат тази важна победа за честта на България. Пожелавам им успех и във втората среща с Черна гора в събота. След завръщането на отбора ще дадем нарочна пресконференция за представянето им на турнира.“

Великолепна победа Български Лъвове, гордеем се с вас !!!